БРОМХЕКСИН ДР. 8МГ Х 20

    Bromhexin 8 mg 20 tablets / Бромхексин 8 мг 20 таблетки

    28.07.2026
    194
    Наличен
    3,55 лв.
    Няма данък
    Бромхексин представлява синтетичен аналог на активно вещество, съдържащо се в индийското растение Adhatoda vasica. Разгражда мукопротеините в бронхиалния секрет, води до тяхното втечняване и омекотяване като по този начин се улеснява тяхното отхрачване.
    Този продукт се купува с рецепта на място в Аптеки "Салвия"

     
    БРОМХЕКСИН таблетки 8 мг. x 20 АКТАВИС /BROMHEXIN tabl. 8 mg. x 20 ACTAVIS1. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА БРОМХЕКСИН таблетки И ЗА КАКВО СЕ ПРИЛАГА Бромхексин представлява синтетичен аналог на активно вещество, съдържащо се в индийското растение Adhatoda vasica. Разгражда мукопротеините в бронхиалния секрет, води до тяхното втечняване и омекотяване като по този начин се улеснява тяхното отхрачване. Стимулира действието на жлезите, разположени в лигавицата на бронхите в резултат на което се постига облекчаване на отхрачването на гъстите бронхиални секрети и дишането. Улеснява проникването на някои антибиотици в храчките и бронхиалния секрет.Бромхексин се използва за лечение на суха и непродуктивна кашлица при следните заболявания на дихателните пътища и белия дроб: трахеобронхит, вкл. еластичен бронхит, пневмонии, хроничен бронхит, белодробна туберкулоза и пневмокониози (заболявания на белия дроб предизвикани от специфични причинители).2. КАКВО Е НЕОБХОДИМО ДА ЗНАЕТЕ ПРЕДИ ПРИЛОЖЕНИЕТО НА БРОМХЕКСИН АКТАВИС Бромхексин не се прилага при свръхчувствителност (алергия) към Bromhexin hydrochloride или към някое от помощните вещества;При приложението на този лекарствен продукт, имайте предвид следното: - при пациенти с язвена болест има риск от нарушаване на защитната мукусна бариера на стомашната лигавица; - прилага се с внимание при пациенти с нарушения в чернодробната функция (наблюдавано е обратимо повишаване на стойностите на някои ензими); - прилага се с внимание при пациенти с тежка бъбречна недостатъчност, поради възможност от натрупване на продуктите от обмяната на Bromhexine в организма)Бременност Преди прием на каквито и да е лекарствени продукти се консултирайте с лекуващия Ви лекар или с фармацевт. Данните от наблюдения върху животни показват отсъствие на увреждащ ефект върху плода и новороденото. Безопасността на Bromhexin в периода на бременността при хора не е доказана, поради което продуктът не се прилага при бременни. Кърмене Преди прием на каквито и да е лекарствени продукти се консултирайте с лекуващия Ви лекар или с фармацевт. Екскретира се с майчиното мляко. Лечението с продукта трябва да се избягва по време на кърмене, тъй като няма достатъчно данни относно безопасността на продукта при кърмачета, чиито майки приемат продукта. Шофиране и работа с машини Bromhexin не оказва влияние върху извършването на дейности, изискващи повишено внимание като шофиране или работа с машини. Важна информация за някои от съставките на Бромхексин Лекарственият продукт съдържа пшенично нишесте и може да представлява опасност за хора с цьолиакия (глутенова ентеропатия). Лекарственият продукт съдържа лактоза, което го прави неподходящ при пациенти с лактазна недостатъчност, галактоземия или глюкозен/галактозен синдром на малабсорбция. Приложение на други лекарствени продукти: Моля, информирайте своя лекуващ лекар или фармацевт, ако приемате или скоро сте приемали други лекарствени продукти, дори ако те не са Ви били предписани от лекар.Бромхексин може да се прилага едновременно с антибиотици, лекарства за лечение болестите на сърцето, средства подобряващи проходимостта на дихателните пътища.Бромхексин не трябва да се прилага с продукти потискащи кашлицата, вкл. кодеин-съдържащи лекарства, тъй като те намаляват неговия ефект.КАК СЕ ПРИЕМА БРОМХЕКСИН Винаги прилагайте Бромхексин според инструкциите на лекуващия лекар. Препоръчвани дневни дози Възрастни и деца над 14 години - 8 mg (2 таблетки от 4 mg/l таблетка от 8 mg) - 16 mg (4 таблетки от 4 mg/2 таблетки от 8 mg), три пъти дневно. Деца между 6 и 14 години - 4 mg (1 таблетка от 4mg ) три пъти дневно. Деца между 3 и 6 години - 4 mg (1 таблетка от 4 mg) два пъти дневно. Продуктът се прилага през устата с достатъчно количество течност независимо от времето на хранене.При хронични заболявания препоръчителната продължителност на лечението е между 3 до 5 седмици при възрастни и 2 до 3 седмици при деца. В зависимост от оплакванията лекарят ще определи необходимата за лечение на вашето заболяване доза и продължителността на лечението. Ако имате впечатлението, че ефектът от приложението на Бромхексин е по-силен от очаквания или недостатъчен, обърнете се към своя лекар или фармацевт. Ако сте използвали по-голяма доза Бромхексин от предписаната: При прием на по-висока доза от предписаната веднага се обърнете за помощ към лекар!Няма съобщени случаи на предозиране с продукта. При прием на по-високи дози е необходимо да се евакуира стомашното съдържимо чрез предизвикано повръщане, стомашна сонда и промивка, както и да се прилагат подходящи лекарства принеобходимост. Ако сте пропуснали да приложите Бромхексин:Ако сте пропуснали един прием, вземете продукта във времето на следващия регулярен прием.4. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ Както и всеки друг лекарствен продукт, Бромхексин може да предизвика нежелани лекарствени реакции.При лечение с продукта могат да се наблюдават следните нежелани реакции от страна на: • Кожа и лигавици - уртикария (копривна треска), развитие на афти; • Нервна система - световъртеж, главоболие; • Стомашно-чревен тракт - гадене, повръщане, коремни болки, диария, в редки случаи язви на стомашната и чревна лигавица; • Реакции на свръхчувствителност (алергия) - оток на лицето, треска. Ако забележите каквито и да е нежелани реакции, които не са отразени в тази листовка, моля съобщете за това на лекуващия лекар или фармацевт.5. УСЛОВИЯ НА СЪХРАНЕНИЕ Да се съхранява на място недостъпно за деца6. ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ Бромхексин Актавис 8 mg обвити таблетки; Лекарствено вещество в една обвита таблетка: Bromhexine hydrochloride 8 mg Помощни вещества: лактоза монохидрат, пшенично нишесте, желатин, магнезиев стеарат, филмово покритие (сукроза, талк, титанов диоксид, повидон, макрогол, акациева гума, безводен силициев диоксид,етанол).Лекарствено вещество в една таблетка: Bromhexine hydrochloride 8 mg Помощни вещества: лактоза монохидрат, пшенично нишесте, желатин, магнезиев стеарат.Bromhexin Actavis 8 mg обвити таблетки се предлага в опаковки по 20 бр. таблетки. ПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА Актавис ЕАД1000 София, България ,Бул. „Княгиня Мария Луиза" №2 
    Няма отзиви
    Product added to wishlist

    Онлайн аптека Салвия изпозлва бисквитки, с цел анализиране на трафика и по - добро функциониране на уеб сайта. Повече информация за начина, по който използваме „бисквитките“ може да видите ТУК!