Аналгин перорални капки, разтвор 500...

Аналгин перорални капки, разтвор 500 мг/мл х20 мл

31.03.2024
48596
Наличен
5,90 лв.
Няма данък

Аналгин перорални капки има обезболяващо и температуропонижаващо действие.

 
Аналгин перорални капки съдържа активно вещество метамизол, което се отнася към обезболяващите лекарства (аналгетици). Освен обезболяващо, той притежава и температуропонижаващо действие. Аналгин перорални капки се използва за:
  • повлияване на умерено до силно изразени болки от различен произход: главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, мускулни болки, травми, изгаряния, постоперативни болки, фантомна болка, менструални болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики;
  • за понижаване на висока температура.


Не използвайте Аналгин перорални капки в следните случаи:
  • Ако сте алергични (свръхчувствителни) към активното вещество метамизол или към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на продукта;
  • Ако страдате от остра чернодробна порфирия (наследствено заболяване с нарушено образуване на червени кръвни клетки) или вродена глюкозо-б-фосфатдехидрогеназна недостатъчност (наследствено заболяване с недостатъчност на този ензим);
  • Ако имате тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания;
  • Ако имате нарушена функция на костния мозък (след цитостатично лечение) или заболявания на кръвта като: апластична анемия (намаляване броя на кръвните клетки, което води до слабост, поява на синини или повишена вероятност от възникване на инфекции), агранулоцитоза (силно намаляване броя на белите кръвни клетки, което повишава вероятността от възникване на инфекции), левкопения (намаляване общия брой на белите кръвни клетки);
  • При новородени под 3 месеца или под 5 кг телесно тегло, поради липса на достатъчен клиничен опит;
  • При бременност и кърмене.


Прием на Аналгин перорални капки с храни и напитки

По време на лечение с Аналгин перорални капки не се препоръчва употреба на алкохол поради възможност от засилване на нежеланите ефекти на лекарството.


Бременност и кърмене

Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство.

Бременност
Не се препоръчва употребата на продукта по време на бременност.

Кърмене
Употребата на продукта в периода на кърмене е нежелателна. В случаите на наложителна употреба кърменето трябва да се преустанови.


Шофиране и работа с машини

При приемане на високи дози Аналгин перорални капки не се препоръчва управление на моторни превозни средства или работа с машини, изискващи активно внимание, тъй като е възможно да повлияе неблагоприятно на вниманието и да наруши реакциите при неочаквани ситуации.


Състав:
Активното вещество е:
метамизол натрий 500 mg в 1 ml разтвор.

Другите съставки са: динатриев фосфат додекахидрат, натриев дихидрогенфосфат монохидрат, сукралоза, течна есенция "Малина", пречистена вода.


Начин на употреба:
Ако няма друго предписание се препоръчва следната схема на дозиране, базирана на съдържанието - 20 капки в 1 ml разтвор. Определената еднократна доза може да се прилага 2-3 пъти дневно.

Телесно тегло/възраст
Еднократна доза (капки)
Възрастни и деца над 15 години 20-40
Деца 46-53 kg (13-14 години) 15-35
Деца 31-45 kg (10-12 години) 10-30
Деца 24-30 kg (7-9 години) 8-20
Деца 16-23 kg (4-6 години) 5-15
Деца 9-15 kg (0-3 години) 3-10
Новородени 5-8 kg (3-11 месеца) 2-4

Аналгин перорални капки не трябва да се прилага при новородени до първите 3 месеца след раждане или при телесно тегло под 5 kg, ако това не е абсолютно наложително. При необходимост от прилагане еднократната доза не трябва да надвишава 1 капка, а дневната доза не трябва да надвишава 2 пъти дневно по 1 капка.

Пациенти над 65-годишна възраст

Ако сте на възраст над 65 години и имате проблеми с черния дроб или бъбреците, започнете лечението с по-ниска доза (10-20 капки 2-3 пъти дневно), При необходимост се консултирайте с лекар.

Пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция

Ако имате бъбречно или чернодробно заболяване, започнете лечение с ниска доза (1/2 от препоръчаната за възрастни). При необходимост от по-продължително лечение се консултирайте с лекар.


Продължителност на лечението

Прилагайте Аналгин перорални капки не повече от 3 до 5 дни. Ако след 3 дни не настъпи облекчение или продължавате да поддържате висока температура, консултирайте се с лекуващия лекар.


Опаковка:
20 мл



Производител: 
СОФАРМА АД, България
Няма отзиви
Product added to wishlist

Онлайн аптека Салвия изпозлва бисквитки, с цел анализиране на трафика и по - добро функциониране на уеб сайта. Повече информация за начина, по който използваме „бисквитките“ може да видите ТУК!