Лоратадин при алергии 10 мг х30 таблетки

Лоратадин при алергии 10 мг х30 таблетки

30.04.2027
20769
Наличен
16,45 лв.
Няма данък

Лоратадин се прилага за облекчаване на симптомите на алергичен ринит и хронична идиопатична уртикария.

Безплатна доставка над 70 лв.

 
Лоратадин Унифарм съдържа активно вещество лоратадин, което принадлежи към групата на антихистамините (противоалергични лекарства). Използва се за лечение на симптомите на някои алергични заболявания, дължащи се на повишено освобождаване на хистамин. Лоратадин Унифарм се прилага за облекчаване на симптомите на алергичен ринит (сърбеж на носа, кихане и отделяне на воднист секрет, зачервяване на очите) и хронична идиопатична уртикария (сърбеж, зачервяване и оток на кожата).
Ако след 10 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.


Състав:
Активното вещество е:
сух екстракт от свежи листа на дървовидно алое (алое арборесенс).

Другите съставки са: пречистена вода.


Начин на употреба:

Възрастни и деца над 12 години: по 1 таблетка дневно.
Деца от 6 до 12 години:
  •  с телесно тегло над 30 кг: по 1 таблетка дневно.
  •  с телесно тегло под 30 кг: препоръчва се употребата на сиропната лекарствена форма или се прилага по 1/2 таблетка дневно.
Деца от 2 до 6 години: Препоръчва се употребата на сиропната лекарствена форма.
Деца под 2 години: Безопасността и ефективността на Лоратадин Унифарм при деца под 2 годишна възраст не е установена.
Пациенти с нарушена чернодробна и бъбречна функция: При пациенти с тежки чернодробни нарушения първоначално се прилага по-ниска доза
  • При възрастни и деца с тегло над 30 кг: се препоръчва по 1 таблетка през ден.
  • При деца с телесно тегло под 30 кг: се препоръчва по 1/2 таблетка през ден.
При пациенти с бъбречни нарушения: по 1 таблетка дневно.
Пациенти над 65 години:  по 1 таблетка дневно.

Лечението с лоратадин може да бъде продължително - от 2 до 6 месеца.



Опаковка:
30 таблетки



Производител: 
СОФАРМА АД, България
Няма отзиви
Product added to wishlist