Алертесин при алергичен ринит 10 мг...

    Алертесин при алергичен ринит 10 мг х7 таблетки

    31.12.2022
    50560
    Наличен
    4,20 лв.

    Алертесин е противоалергично лекарство, съдържащо цетиризин, което се използва при възрастни и деца на и над 6 годишна възраст. За облекчаване на симптомите при сезонен и целогодишен алергичен ринит,  за облекчаване на симптомите при хронична идиопатична уртикария.

     
    АЛЕРТЕСИН е противоалергично лекарство, съдържащо цетиризин, което се използва при възрастни и деца на и над 6-годишна възраст:
    •  за облекчаване на симптомите при сезонен и целогодишен алергичен ринит (напр. запушен нос, обилна водниста секреция от носа, сърбеж в носа, често кихане, зачервяване, сълзене и сърбеж в очите)
    •  за облекчаване на симптомите при хронична идиопатична уртикария (продължителна, упорита, с интензивен сърбеж по кожата копривна треска)


    Състав:
    Активно вещество: цетиризинов дихидрохлорид. Една филмирана таблетка съдържа 10 mg цетиризинов дихидрохлорид.

    Помощни съставки: лактоза монохидрат, микрокристална целулоза, царевично нишесте, повидон К-25. магнезиев стеарат, кармелоза натрий, колоиден силициев диоксид, натриев лаурилсулфат, хипромелоза, макрогол 6000.



    Начин на употреба:
    • При деца между 6 и 12 години – давайте им по половин таблетка(5 мг) Алертесин два пъти дневно.
    • При възрастни – приемайте 1 таблетка веднъж дневно.
    • При хора с леко бъбречно увреждане – 1 таблетка дневно.
    • При хора с умерено бъбречно увреждане – половин таблетка дневно.
    • При хора с тежко бъбречно увреждане – по половин таблетка през ден.


    Опаковка:
    7 таблетки



    Производител:
     Polpharma
    Няма отзиви
    Product added to wishlist

    Онлайн аптека Салвия изпозлва бисквитки, с цел анализиране на трафика и по - добро функциониране на уеб сайта. Повече информация за начина, по който използваме „бисквитките“ може да видите ТУК!